Portada >  > Espectacles > LA CONSAGRACIÓN DE LA PRIMAVERA

31 de juliol de 2019

JOVE ORQUESTRA DE LA GENERALITAT VALENCIANA

LA CONSAGRACIÓN DE LA PRIMAVERA

Institut Valencià de Cultura

Direcció musical: Pablo Rus Broseta Direcció escènica i coreografia: Asun Noales (OtraDanza) Obres de Modest Mussorgsky, Igor Stravinsky i Marc García Vitoria
La Consagración de la Primavera és una d'aquelles úniques obres d'art que romanen eternament transgressores. Des de la Jove Orquestra de la Generalitat Valenciana hem volgut impulsar la creació d'un Jove Cos de Dansa per a una nova producció del ballet d'Igor Stravinski, al costat de l'estrena del jove compositor valencià Marc García Vitoria.
 
 
PROGRAMA
I Part
 Night on a bald Mountain……………………….   Modest Mússorgski  (versió original )      12’
FOCUS, for orchestra ….………… Marc García Vitoria (obra encàrrec de l’IVC)    13’Ballet
II Part
 The  Rite of Spring…………………………….……      Igor Stravinski  (Rev. 1947 )     33’ Ballet
 
EQUIP ARTÍSTIC
Direcció musical: Pablo Rus Broseta
Direcció escènica i coreografia: Asun Noales (OtraDanza)
Assistent coreografia: Carmela García
Directora assistent: Júlia Cruz
Il·luminació:  Juanjo Llorens
Vestuari:  Ana Esteban Hernández, Jorge Murillo Bolaños
Direcció adjunta de Música i Cultura Popular Valenciana
 
Producció de l’Institut Valencià de Cultura
 
BALLARINS
Dahiana Andrea Betancourt Correa, Paul Alexander Espinoza Paladines, Víctor Manuel Ferrández Lara, Raúl Francés Linares, Rosanna Freda, Ezequiel Gil Delgado, José Lis Casamayor, Mariola Mataix Juan, Eva Mora González, Marta Santacatalina García, Elena Sevilla Sánchez, Ángela Waidele Lluch, Lucía Gallego Cazaña, Julia Lucía Bonet Silvestre, Raquel Castelló Rodrigo, Olha Millionna, Paula Ruiz Ros, Estela Tartajo Guardiola
 
MÚSICS  
FLAUTA: Marina Comes Torrijos, Clara Fabuel Fullana, Celia Pedrós Ordines, Ester Sánchez Sanchez, Delia Serrano Martínez.
OBOE:  Daniel Gómez Barberá, Fernando Gomis España, Álvaro Márquez Marco, María Victoria Muñoz Zaragozá, Pablo Pons Martínez.
CLARINET: Sandra Balsera Matanza, Tomás Dobato Bonet, Joan García Gómez, Lidia Tejero Baixauli, Pau Ramírez Gil
FAGOT: Antoni Aliaga Arnau, Esther Cerezo Blázquez, Sergio Belda Espert, Daniel Gálvez Otero, Vicente Gabriel Pellicer Dolz.
TROMPA: Andreu Carbonell Bueno, Víctor Castellar García, Raúl del Campo Carpio, Germán Latorre Dorce, Pablo Monteagudo Valiente, Joan Samblancat Martínez, Abdó Sancho Moya, María Servera Montserrat
TROMPETA: Ana Caballero Argente, Pedro José Cases Sánchez, Diego Martínez Perales, Francesc Tello Pascual, Miguel Villanueva Martí.
TROMBÓ: Fabián Llácer Giner, David Sancho Vila, Jorge Sintes Fernández, Sergi Sirvent Climent.
TUBA: Carles Algarra Tarin, Francesc García Bertó.
PERCUSSIÓ: Vicent Catalán Giménez, Andreu Ferrandís Miguel, Manuel Fuertes Pedrón, Isabel Zaragozá Meseguer, Marina Coral Lafraga García, Ferrán Mechó Pérez.
VIOLÍ: Jorge Antequera Fernández, Laia Arnal Navarro, Marc Barrios Ferragut, Paula Barrocal Esquivias, Anna Benavent Montell, Pablo Borreguero Guillén, Sergi Bretó Molina, Irene Bueno Navarro, Nel Cardo Trullàs, Marieta Cortés de Juncal, José Mª Doblas García, Vicent Escutia Llopis, Andreu Fos Merino, María Gil Perales, Noelia González Rodríguez, Laura Guerrero Calvache, Lucía Jiménez Cervera, Pau Lorente Asensi, Paula Lorenzo Mancha, Pedro Martínez Quesada, Francesc Mayor Montagut, María Morales Arcos, Roser Penalva Martínez, Lluna Pérez Castelló, Raquel Pérez Molina, Cecilia Sánchez Felipe, Alicia Soria Salas, Sergio Vallés Fernández.
VIOLA: Alexander Bosch Berth, Salvador Cardona Tercero, Jorge Esteller Giménez, Inmaculada Esteve Navarro, Adriana Julio Sáiz, Carmen Lázaro Alemany, Ismael López Ribera, Alberto Marqués García, Claudia Martos Jiménez, Jorge Mínguez Bellón, Ariadna Terol Donat, Pablo Silvestre López
VIOLONCEL: Irene Cancer Navarro, Irene Esteve Navarro, Alba Giménez Nogués, Silvia Gómez Zanón, Adrián González Cortés, Núria Martín Moya, Andrea Martínez Ortíz, Marc Nàcher Chinesta, Miguel de los Palomar Martínez, Cristina Soler San Nicolás.
CONTRABAIX: Óscar Cano Milvaques, Marc Colomer Soriano, Manuel Esparza Herrero, Lucía García Alberola, Adrià Recatalá Mormeneo, Tarek Tebsamani Palomares, Irene Sancho Álvarez.
 

Programació

31/07/2019  22:30hTeatre Romà de SaguntSAE 2019

Preus: PREUS: 14 € - 12 € - 10 €

Organitza

Patrocina

Col·labora

culturarts generalitat valenciana

© Institut Valencià de Cultura

Plaça de l'Ajuntament, 17
46002 València

Sagunt a Escena

Tel. +34 669 795 188
saguntaescena@gva.es

Nota legal

Contacte express





Accepte les condicions i la
política de privacitat

Sagunt a Escena

El festival d'estiu de les Arts Escèniques de la Comunitat Valenciana que oferix més de vint espectacles DE PARAULES I SONS.

Sol·licitem el seu permís per a obtindre dades estadístiques de la seua navegació en esta web, en compliment del Reial Decret Llei 13/2012. Si continua navegant considerem que accepta l'ús de cookies. OK | Més info